WR Sites Daily News College High School WPIALwrestling.net
 

11/20/10 Auggie Brute Adidas Open

Moderators: Allen Brown, GAH

11/20/10 Auggie Brute Adidas Open

Postby Bruce » Sun Nov 21, 2010 5:05 am

Brackets
http://www.uwecblugolds.com/stats/wr/20 ... 112010.pdf

2010 Auggie-Brute-Adidas Open Results
November 20, 2010
125 Gold -- 1. Trevor Franklin (Upper Iowa), 2. Corey Ulmer (MSU Moorhead), 3. Lloyd McKinney (Wisconsin-La Crosse).
125 Silver -- 1. Seifemicheal Kenea (Southwest Minnesota State), 2. Jesse Hylton (Augsburg), 3. Ethan Loftus (Rochester CC).
125 Bronze -- 1. Lonny Booshu (Ridgewater CC), 2. Travis Borchert (Southwest Minnesota State), 3. Branden Schultz (Buena Vista).
133 Gold -- 1. Chad Henle (St. John's), 2. Eric Ellington (St. Cloud State), 3. Cody Madsen (Augsburg).
133 Silver -- 1. Jeffrey McManigal (Morningside), 2. Sam Loggins (Minot State), 3. Tyler Hatch (Northwestern-Iowa).
133 Bronze -- 1. Duane Richardson (Upper Iowa), 2. Jordan Murphy (Briar Cliff), 3. Bryan Connolly (Central).
133 C1 -- 1. Alex Wright (Central), 2. Nate Friederich (Ridgewater CC), 3. Montana Carson (Minot State).
133 C2 -- 1. Jeff Sand (Simpson), 2. Tyler Schneider (William Penn), 3. Ian Peppel (St. Olaf).
141 Gold -- 1. Bebeto Yewah (Wisconsin-La Crosse), 2. Gabriel Suarez (St. Cloud State), 3. Chris Sandy (St. John's).
141 Silver -- 1. Dustin McKinney (St. Cloud State), 2. Gustavo Martinez (Grand View), 3. Cullan Morrissey (St. Cloud State).
141 Bronze 1 -- 1. Justian Dixon (Grand View), 2. Timothy Ruter (Concordia-Moorhead), 3. Connor MacGregor (MSU Moorhead).
141 Bronze 2 -- 1. Mariano Portillo (Ridgewater CC), 2. Chase Steiner (Wisconsin-La Crosse), 3. Tully Garberg (Minot State).
141 C1 -- 1. Jeff O'Brien (Augustana-S.D.), 2. Anthony Hable (Wisconsin-La Crosse), 3. Devin DeRocher (Briar Cliff).
141 C2 -- 1. Tyler Peretti (Central), 2. Shane Fesenmaier (Southwest Minnesota State), 3. Matt Leibforth (St. Cloud State).
149 Gold -- 1. Tony Valek (Augsburg), 2. Jacob R. Horn (St. Cloud State), 3. Robert Dorn (Wisconsin-La Crosse).
149 Silver -- 1. Cody Hansen (Augsburg), 2. Cole Welter (Wartburg), 3. Joseph Hessing (St. John's).
149 Bronze 1 -- 1. Ryan Arne (St. John's), 2. Chad Kubasch (St. Cloud State), 3. Justin Truckenmiller (Morningside).
149 Bronze 2 -- 1. Trevor Duke (Upper Iowa), 2. Mathew Conahan (St. John's), 3. David Baker (Concordia-Moorhead).
149 C1 -- 1. Samuel Schad (Rochester CC), 2. Parker Swanson (Augustana-S.D.), 3. Scott Hogan (Wisconsin-La Crosse).
149 C2 -- 1. David Kellogg (Grand View), 2. Raymond Richenbach (Dakota Wesleyan), 3. Aaron Niles (Rochester CC).
149 C3 -- 1. Casey Williams (Itasca CC), 2. Josh Anderson (Ridgewater CC), 3. Matt Wuroinen (MSU Moorhead).
157 Gold -- 1. Jake Patacsil (Unattached), 2. Justin Skillings (St. Olaf), 3. Justin Berns (Concordia-Moorhead).
157 Silver -- 1. Jordan Bendson (Concordia-Moorhead), 2. Zach Enrico (Augsburg), 3. Kale Merrell (Augustana-S.D.).
157 Bronze 1 -- 1. R.J. Dilcher (Wisconsin-La Crosse), 2. Brett Yonkovic (Wartburg), 3. Anthony Smith (Luther).
157 Bronze 2 -- 1. Daniel Ige (Wartburg), 2. Brandon Haluptzok (Concordia-Moorhead), 3. Jake Fox (Luther).
157 C1 -- 1. Juan Aranda (Briar Cliff), 2. Caleb Lanoue (Concordia-Moorhead), 3. Nate Henry (Luther).
157 C2 -- 1. Tyler Maxwell (Wisconsin-La Crosse), 2. Jacob Hoffart (Minot State), 3. Andre Dorschner (Concordia-Moorhead).
165 Gold -- 1. Tad Merritt (St. Cloud State), 2. Orlando Ponce (Unattached), 3. Matt Baarson (St. John's).
165 Silver -- 1. Josh Kohler (Augsburg), 2. Garret Bonte (Luther), 3. Jared Wildeboer (Morningside).
165 Bronze 1 -- 1. Blake Sorenson (Unattached), 2. Kody Havens (Simpson), 3. Dalton Fletcher (Morningside).
165 Bronze 2 -- 1. Charlie Kirscht (St. John's), 2. Hunter Field (Minot State), 3. Blaine Coyle (Rochester CC).
165 C1 -- 1. Blaine Miller (Southwest Minnesota State), 2. Chad Stenson (Unattached), 3. Ben Taylor (Briar Cliff).
174 Gold -- 1. Shamus O'Grady (St. Cloud State) and Kurt Salmen (St. Cloud State) (co-champions), 3. Ross Dankers (Concordia-Moorhead).
174 Silver -- 1. Chad Morehead (Morningside), 2. Nicholas Schuler (St. John's), 3. Ben McPhail (St. Cloud State).
174 Bronze -- 1. Andrew Anthofer (Morningside), 2. Alex Bockman (Rochester CC), 3. David Rademacher (St. John's).
174 C1 -- 1. Blake Menard (Itasca CC), 2. Joseph Pesta (St. Olaf), 3. Aaron Brasket (St. John's).
174 C2 -- 1. Zach Edler (Simpson), 2. Tyler Tradup (Unattached), 3. Ethan Gusek (Wisconsin-Eau Claire).
184 Gold -- 1. Phil Moenkedick (Concordia-Moorhead), 2. Mitch Schultz (Upper Iowa), 3. Mathew Pfarr (St. John's).
184 Silver -- 1. Casey Finnicum (Sioux Falls), 2. Vinnie Pedretti (Wisconsin-La Crosse), 3. John Sievert (Morningside).
184 Bronze -- 1. Michael Berg (St. Cloud State), 2. Nate Fell (Central), 3. Joe Klinkel (Buena Vista).
184 C1 -- 1. Micah Larson (Southwest Minnesota State), 2. Greg Barner (Central), 3. Darcy Huffman (Augustana-S.D.).
184 C2 -- 1. Tyler Kennedy (Wisconsin-Eau Claire), 2. Zach Deffinbaugh (Concordia-Moorhead), 3. Luke Michaelson (Minot State).
197 Gold -- 1. Brian Broll (Buena Vista), 2. Tony Willaert (St. John's), 3. Brad Baus (Augsburg).
197 Silver -- 1. Jacob Morris (Wartburg), 2. Tyler Kacmarynski (Morningside), 3. Theron Stewart (Central).
197 Bronze -- 1. Erik Berdahl (Southwest Minnesota State), 2. Eric Nelson (Wisconsin-La Crosse), 3. Jeff Nielsen (Augustana-S.D.).
197 C -- 1. Robert Lopez Prelle (MSU Moorhead), 2. Jared Bevins (Simpson), 3. Aaron Samuelson (Ridgewater CC).
HWT Gold -- 1. Zach Rosol (Upper Iowa) and Arron Cramer (Upper Iowa) (co-champions), 3. William Mayer (Wisconsin-La Crosse).
HWT Silver -- 1. Niko Bogojevic (Augsburg), 2. Gerad Fugleberg (MSU Moorhead), 3. Chris Brassell (St. Cloud State).
HWT Bronze -- 1. Michael Roberts (Augustana-S.D.), 2. Todd Klemz (Southwest Minnesota State), 3. Andrew Lamb (Grand View).
HWT C1 -- 1. Tyler Thompson (Morningside), 2. Derek Carlson (Ridgewater CC), 3. Luis Pimentel (Grand View).
HWT C2 -- 1. Jarek Bannister (Southwest Minnesota State), 2. Dustin Staton (William Penn), 3. Dino Saracco (St. John's).
Bruce
Site Admin
 
Posts: 569
Joined: Wed Dec 31, 1969 8:00 pm

Return to **COLLEGE SCORES**

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest